Koç Burcu Özellikleri Nedir? Koç Burcu Tarihleri, Fiziksel ve Karakter Özellikleri Nedir?

Koç burcu olanlar hangi tarihte doğar, özellikleri nelerdir? Koç burcunun tanımlayan en manalı söz nedir? Koç burcunun fiziksel ve yapısal özellikleri nelerdir? Karakteristik olarak öne çıkan özellikleri ve ilişkilerine dair tüm merak edilenler...

Koç Burcu Özellikleri Nedir? Koç Burcu Tarihleri, Fiziksel ve Karakter Özellikleri Nedir?

Koç burcu ateş burcudur. Yönetici gezegeni Mars olan koç burcunu tanımlayan kelime “kendimi arıyorum”. Koç burcu çevresi tarafından cesur ve girişimci, kolay anlayan dürüst ve kararlı başkalarını heveslendiren inançlı bir karaktere sahiptir. Ancak koç burcu kötü kullanıldığında ve abartılı olduğunda kaba, egoist, fantastik başkalarının duygularını umursamayan ön yargılı ve kararsız olabilir. Yönetici gezegeni Mars olan bu burç öncü nitelik taşımaktadır.

Koç Burcu Özellikleri Nelerdir?

Koç burcunun uğurlu taşı elmas, metali demirdir.

Rengi kırmızı ve kızıla kaçan renklerdir.

En uyumlu olduğu burçları ise yay ve aslandır.

En zor geçindiği burçlar arasında oğlak, yengeç ve terazi burçları yer almaktadır.

Koç burcu insanı ilişkilerinde bağımsız hareket etme eğilimi gösterse de onları dizginlemek oldukça zordur. Ben buradayım diyen bir tavrı olan koç burcunun her zaman başkaları tarafından bastırılması zor ve bu nedenle de kendilerinin oldukları gibi dosdoğrudurlar formalite sevmezler. Çocuksu yapıları nedeniyle sınırları aşmak isterler ve sabırsızdırlar. Kural tanımak istemezler ve samimi bir yönleri vardır.

Koç Burcu Olumlu Özellikleri

Koç burcu dürüst ve cesaretlilik sembolü olarak görülebilir. Koç burcu insanlar enerjileri güçlü insanlardır. Dolambaçlı ve gizli davranışlardan hiç hoşlanmayan koç burçları her zaman kartlarını açık oynar. Yapmacık değildirler de bu özellikleri sayesinde de güçlü dostluklar kazanırlar. Aynı zamanda kendilerini çekemeyen bir kesim tarafından da bu kişiler düşman olarak kabul edilebilir.

Koç Burcu Olumsuz Özellikleri

Koç burcu önyargılı ve bencil davranışlar sergileyebilirler. Kendine yetememiş olan koçlar özellikle önce kendilerini düşünürler ve insanların duygularını hemen algılayamazlar. Algıladıklarında da iş işten geçmiş olacaktır. Koç burcu kolayca öfkelenebilen yıkıcı olan tavırlara sahiptir. Aşırı bağımsız ve zor geçimli olan koç burcu kadınları özellikle bu yönleri ile ilişkilerinde çok fazla sorun yaşarlar. Çekici ve karşılık cinsinin dikkatini kolayca çekebilen koç burcu çekiciliği bazı problemlerin önceden kestirilmemesi sebebiyle sürtüşmeleri ve engellilere sebep olabilir. Koçlar güçlü enerjilerini sürekli kontrol altında tutmalıdırlar. Partnerlerine karşı duyarlı bir tutum sergilemelidirler. Aksi takdirde ilişkilerde yaralayıcı olabilirler ve kendilerine uygun bir partner bulmakta zorluk yaşarlar.

Koç burcu erkeksi bir burç yapısına sahiptir. Başkalarını izlemek yerine önde olmayı seven burçlar ilişkilerinde de ateş elementinin vermiş olduğu motive edici ve kontrol edici özelliklere sahiptir. Bu nedenle işbirliklerinde her zaman kendi tavırlarını ortaya koymak isterler ve kendi isteklerine karşı grubun yönlenmesini isterler. Koç kadınları için problem haline gelebilen bu durum erkek ilişkilerinde de rekabetçi ve sürekli onları öne geçen bir tavır sergileme eğilimine sebep olabilir.

Koç Burcu İlişkileri Nasıldır?

Koç burçlarının ilişkilere son derece oyuncu ve macera içerir. Hevesli bir doğaları bulunmaktadır. Atılgan tavır sergilerler. Ancak kimi zaman da düşünmeden ve aceleci davranabilirler. Onlar için eylem düşünce öncesinde gelir. Bununla birlikte koç burcu kişileri Venüs'te bu burçlarsa aşkı bir saman alevi gibi tüketebilmektedir. Deneyimleyici olan burçlar aşkta heyecanlı bir yapıya sahiptirler. Sınırları zorlayabilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.