Hangi Tarihte Doğanlar Aslan Burcu Olur? Aslan Burcu Özellikleri, Aşk Yaşamı Ve Kariyeri Nasıldır?

23 temmuz 23 Ağustos tarihleri arasında doğanlar aslan burcu mensubu olurlar. Ateş elementine sahip olan aslan burcu mottosu “kendimi yarattıklarımda arıyorum” dur. İşte, aslan burcu özellikleri ve aşk yaşamına ilişkin tüm detaylar…

Hangi Tarihte Doğanlar Aslan Burcu Olur? Aslan Burcu Özellikleri, Aşk Yaşamı Ve Kariyeri Nasıldır?

Aslan burcu genel özellikleri itibariyle enerjik, özgüveni yüksek, yaratıcı, güçlü ve etkileme gücü hat safhada, ilham veren karakter ile dikkat çekmektedir. Koruyucu, güvenilir, artistik yapısı ile dikkat çeken kişilerin mensup olduğu bir burçtur. Ancak aslan burcu kendini eğitemediğinde fazla despot, sert, pohpohlamaya ve ilgiye aşık olabilir. Sürekli ilgi merkezinde olmak isteyen diktatör, küstah, egoist ve abartılı tavırlar sergileyen bir yapıya da sahip olabilir. Güneş burcunun yönetici ve elementi Ateş olan bir burçtur. Sabit nitelikli olan bu burç mitolojik olarak da kahramanlık ve krallığı simgelemektedir.

Aslan burcu kişisi genellikle sarı ve turuncu tonlarını sever. Metali altın, taşı ise rubi'dir. Aslan burcu ilişkilerine bakıldığında ise her zaman sağlamı ve güveniliri arar.

Aslan Burcu Olumlu Özellikleri

Dikkatin sürekli üzerinde olmasından hoşlanan bu burç mensupları kimi zaman gururlu kimi zamanda neşe dolu bir çocuk gibi olabilirler. Son derece verici ve koruyucu olan bu burçlar aynı zamanda otorite sorgulamasından hoşlanmaz. Hayatı yansıtan ve seven karakterleri vardır.

Aslan burcu karakteri güçlü mağrurdur ve iyi bir koruyucu olarak tanımlanabilir. Kişiyi yüceltmeyi seven bu burç oldukça cömerttir. Kişiliği sağlam insanlardan hoşlanır. Aceleden hoşlanmayan bu burç mensupları ilham verici, neşeli, enerji katan yönleri ile güçlü bir dost olmaya adaydır. Aslan burçları kişisel çekicilikleri ve karizmaları oldukça yüksek kişilerdir. Bu da onların girdikleri her ortamda kolayca dikkat çekmelerini sağlar.

Aslan Burcu Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

Aslan burcu ben merkezli düşünceden dolayı kimi zaman itici tavırlar sergileyebilir ve yanındakilerin rahatsız edebilir. Alışkanlıklarına fazla bağlı olan aslan burçları bu nedenle muhafazakar algılanabilirler. Aşırı gururları kibire dönüştüğünde yıkıcı olabilir. Zevklerinde de abartıya kaçmaları sebebiyle kızdırıldıklarında kabalaşabilirler. Her şeyi kişilik çatışmasına dönüştürebilecek olan aslan burçları aşırı sevinçlerini ve kendine güvenleriyle insanlarda heves ve coşku getirirken bir taraftan da yıkıcı ve tahrip edici olabilirler. İnandırıcı, tutkulu, karakterli ve büyük düşünce sahibi kişilerdir. İlişkilerinde şımartılmak gösterdikleri ilgi kadarını geri almayı beklerler. İlgi zayıf olduğunda sıkılır ve tatmin olamazlar. Partnerlerini bu nedenle hep güçlü ve kendine güvenli kişilerden seçerler. Ezici davranan partnerlerden hoşlanmazlar. Aslan burçları ile egolarını parlatan güçlü kişiler baş edebilir.

Aslan Burcu İlişkileri

Aslan kadını özellikle de üzerine dikkatleri çekmek için genellikle şaşaalı tavırlar sergiler ve zarafetiyle her zaman dikkat çeker. Zayıf karakterlerden hoşlanmayan aslan kadını yöneticilik baskına uygun olarak kendini asla ezdirmez. Parlak, lüks ve güzel görüntülü şeylerden hoşlanır. Kendine iyi bakar ve vücuduna önem verir. Beraberliklerinde de güven ve kararlılık esastır.

Aslan burcu erkeğinde güven ve dik duruş dikkat çekiciliği sağlar. Yönetici tarafları gelişmiş olan aslan burcu erkeği aşırı durumlarda fazlasıyla ataerkil ve emir veren tavır gösterebilirler. Sevgisinde ise oldukça cömerttir ve eşini şımartır. Zevkleri gelişmiş olan aslan burcu erkeğinin güzel yaşam ve keyifli hayattan vazgeçmesi mümkün değildir. Sabit burç olması sebebiyle sadık olan aslan burcu ay güneşle uyumsuz ve Mars ters açılar altındaysa maceraperest yapısıyla da dikkat çekebilir. Kişilik çatışmasına kolayca girebilecek yapıya sahiptirler. Gururu incelen aslan erkeği çok sert tepkiler verebilir. Bu nedenle kararlı kişiler arar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.