PTT'den 1.250 TL Doğalgaz Desteği! Başvuru Yapan Alıyor...

Doğalgaz tüketim desteği 1.200 TL'ye yükseldi. Hemen PTT'ye giderek doğalgaz desteğinden faydalanabilirsiniz.

PTT'den 1.250 TL Doğalgaz Desteği! Başvuru Yapan Alıyor...

Kış aylarına resmi olarak girmiş bulunmaktayız, havaların soğumasıyla birlikte dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar kara kara faturaları nasıl ödeyeceğini düşünüyorlar. Bu yüzden devlet tarafından sunulan fatura yardımları araştırılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından doğalgaz faturası yardımı ve elektrik faturası yardımı ile ilgili önemli açıklamalar geldi. Faturalar artık dar gelirli vatandaşlar için dert olmaktan çıkacak. Çünkü Devlet, PTT üzerinden vatandaşlara fatura desteği verecek.

Kış aylarına özel olarak verilecek olan doğalgaz faturası yardımına ek olarak elektrik tüketimi desteği de bir yıl boyunca devam edecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kış aylarında da vatandaşlara destek olmak için düğmeye bastı. İhtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşlara 1 yıl boyunca düzenli olarak verilen yardımlara ek olarak kış yardımı da sunuluyor. Kış yardımı genellikle doğalgaz tüketimi desteği olarak karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda artan enerji fiyatları sebebiyle faturalarını nasıl ödeyeceğini düşünen vatandaşlara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından müjdeli haber verildi. Her ay 1.250 TL doğalgaz faturası yardımı almak için gerekli başvuru şartları belirlendi. Peki, kimler doğalgaz yardımı alabilir? Doğalgaz faturası yardımı, şartları ve detayları haberimizde mevcut.

Başvuru Şartları Açıklandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, doğalgaz faturası destek ödemeleri için gereken başvuru şartlarını duyurdu. Aralık ayından itibaren başlayacak olan doğalgaz yardımına başvuru yapmak isteyen vatandaşların, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları üzerinden veya e-devlet aracılığı ile başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İşte başvuru şartları:

  • Hanede kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması gerekiyor.
  • İkamet etmiş olduğunuz adreste doğalgaz aboneliği bulunmalı.
  • Doğalgaz hattı bulunan kişinin il, ilçe ve mahallede ikametgah ediyor olması.
  • T.C vatandaşı olmak.

T.C kimlik kartınız ile birlikte PTT şubelerine başvuru yaparak da bu fatura yardımından yararlanabilirsiniz.

225 TL Elektrik Desteği!

Doğalgaz faturası yardımına ek olarak elektrik tüketim desteği de vatandaşlara sunuluyor. Kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara daha yüksek miktarlarda elektrik tüketim desteği sunuluyor. Aile Bakanlığının sunmuş olduğu bu destek kampanyalarını daha detaylı öğrenebilmek için bakanlığın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.