Emekliye Yılbaşı İkramiyesi Geliyor! 20.000 TL İkramiye Parasını Kimler Alacak?

Emekli vatandaşlara yılbaşında ikramiye parası yatırılacak. 20.000 TL nakit para alacaksınız. İşte ödemeye ilişkin tüm detaylar…

Emekliye Yılbaşı İkramiyesi Geliyor! 20.000 TL İkramiye Parasını Kimler Alacak?

Yılbaşında emekliye ikramiye yatırılacağı açıklandı. 20.000 TL ikramiye ödemesi kimlere ne koşullarda verilecek? Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla 5000 TL ikramiye ödemesi verilmesine karar verildi. Ülkede birçok coşku ve heyecan yaşayan vatandaş varken yeni bir ikramiye açıklaması daha geldi. Yılbaşına özel ikramiye ödemesi de verilecek.

Özel kutlama ve gençler için değil emeklileri sevindirdi. CHP grup Başkanı Ali Mahir Başarır önerdi ve meclise sunulan teklif ile emeklilere müjde niteliğinde bir Cumhuriyet ikramiyesi verilmesine karar verildi. Bu ikramiye ödemesinin ardından yılbaşı ikramiyesi gelişmeleri de söz konusu oldu.

20.000 TL İkramiye Ödemesi Alacaklar

Ali Mahir Başarır'dan gelen teklif ile emeklilere önce 5000 TL ikramiye yetersiz görüldü. Emeklilerin vatanı için vermiş oldukları hizmetler karşılığında 20.000 TL tek seferlik ikramiye ödemesi yapılması gerektiğini açıkladı. Ekonomik eşitsizliği adaletli hale getirmeyi hedefleyen bu ödemeler yaşam standartlarını artırarak günlük ihtiyaçlarını daha kolay karşılayabilmelerine de fırsat sağlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kasım ayının ilk saatlerinde emekliye 5.000 TL toplu ödeme yapılacağını açıklamıştı. Ancak gelen teklif üzerine bir miktar oluşturuldu ve daha fazla destek sağlanması hedefleniyor.

Emeklilere Toplum Ve Ekonomik Fayda Hedefleniyor

Özel ikramiye ödemesi ile emekliler ile ilgili yalnızca toplumun diğer kesimlerindeki insanlarla arada oluşan farkındalık engellenmesi sağlanıyor. Bu ödeme tüketimde artışa neden olarak yerel ekonomiyi desteklemeye fayda sağlayacak. Emeklilerin satın alma gücünün artması sağlayacak. CHP'nin önerisi ile emeklilerde yaşanan gelir eşitsizliğini azaltmak hedefleniyor. Bu ikramiye emekliler arasında farklılıkları dengelemeyi sağlayacak. Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak verilen teklif ile emekliye Cumhuriyet ikramiyesi sağlanırken emeklinin yeni yılda rahat nefes alabilmesi ve yeni yıla mutlu girebilmesi için yılbaşı ikramiyesi verilmesi konusunda gündemde. Emeklilere bu teşvikler onların topluma daha fazla karışmasını ve daha özgür olabilmelerini sağlıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.