Aile Destek Paketi Sorgulama Nasıl Yapılır? Ödeme Bilgileri Sorgulama Ekranı Açıldı mı?

Son günlerdeki duyuruya göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin hesaplara aktarıldığını belirtti.

Aile Destek Paketi Sorgulama Nasıl Yapılır? Ödeme Bilgileri Sorgulama Ekranı Açıldı mı?

Aile Destek Programı ödeme tarihleri netleşti ve normalde Temmuz ayında sona erecek olan ödemeler geçtiğimiz aylarda uzatıldı. Bakan Göktaş ödemelerin başladığını açıkladı. Aile Destek Paketi'ne başvuru yapmak isteyenlerin nasıl ve nereden başvuruda bulunabileceği başvuru şartları gibi konular da merak edilenler arasında. Güncel bilgilere ulaşmak için resmi kanalları takip etmek çok önemlidir.
Aile Destek Ödemeleri Dağıtımı Başladı mı?

Türkiye Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş yaptığı açıklamada Türkiye Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemelerin bugün itibarıyla hesaplara aktarıldığını duyurdu. Bakan Göktaş ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplamda 4,1 milyar lira ödeme yapılacağını ifade etti. Açıklamasında Türkiye Aile Destek Programı'nın halihazırda uygulanan en kapsamlı sosyal yardım programı olduğuna vurgu yapan Göktaş bugüne kadar hanelere 52,2 milyar lira destek sağlandığını belirtti. Bu desteklerin ekonomik sıkıntı içinde olan ailelere yönelik önemli bir maddi katkı sağladığını dile getiren Bakan Göktaş programın devam eden başarılı bir şekilde devam ettiğini ifade etti.

Sosyal Yardım Başvuruları: Ailelere Destek Sağlayan Yardım Programlarına Nasıl Başvurulur?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen Aile Destek Programı başvuruları başvuru sahibinin yerleşim adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında e-Devlet Kapısı veya ilgili Vakıf üzerinden gerçekleştirilebilir. Başvuruda bulunacak kişinin Türk vatandaşı olmaması Mavi Kart sahibi olması yerleşim adresinin yurt dışında olması 18 yaşından küçük olması veya hanesinde kamu görevlisi noter muhtar gibi belirli statülerde bulunan kişilerin bulunması durumlarında başvurular geçersiz sayılacaktır. Yurtdışında çalışan veya özel sandıklar kapsamında olan bireyler de bu programa başvuruda bulunamazlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.